Przytulisko „Miłosna”

„Przytulisko Miłosna” czyli „Okresowa Przechowalnia dla bezdomnych zwierząt” funkcjonuje od 2001r. Jest miejscem czasowego pobytu bezdomnych, porzuconych lub zagubionych psów, czasami kotów.
Do „Przechowalni” przyjmowane są zwierzęta za pośrednictwem Straży Miejskiej lub Policji, pochodzące wyłącznie z terenu Kwidzyna. Psy zostają zaczipowane i zaszczepione przeciw wściekliźnie. W przypadku psów, które trafiają już oznakowane czipem, ich numery identyfikacyjne są zgłaszane do Towarzystwa prowadzącego ich rejestr i w ten sposób wiele zaginionych zwierząt powróciło do swojego domu. Zwierzęta, które w ciągu dwóch tygodni nie zostały odebrane przez prawowitego właściciela, po tym okresie zostają przeznaczone do adopcji.

Zachęcamy do dokonywania adopcji psów.
Należy spełnić następujące warunki.
Decyzja o przygarnięciu psa czy kota powinna być przemyślana i nie może być podejmowana pochopnie. Zwłaszcza, że nasi podopieczni już raz stracili opiekunów i często są po różnych traumatycznych przejściach, a ich zachowanie może być inne od oczekiwanego. Przygarniając młodego pieska należy liczyć się z ewentualnymi szkodami, przykładowo pogryzione rzeczy. Zwierzęciu należy zapewnić godziwe warunki bytowe i czas na adaptację w nowych warunkach. Adopcji może dokonać osoba pełnoletnia, posiadająca przy sobie dowód osobisty.

Psy są wydawane po sporządzeniu ankiety adopcyjnej, która z danymi nowego właściciela jest przesyłana do Polskiego Towarzystwa Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt w Gdańsku prowadzącego rejestr oznakowanych psów. Formalności związane z adopcją można przeprowadzać w godz. 8:00 -16:30 we wszystkie dni tygodnia.

NIE MA MOŻLIWOŚCI ODDANIA ZWIERZĘCIA DO NASZEJ
„PRZECHOWALNI” PRZEZ JEGO WŁAŚCICIELA.

 

Aktualne zdjęcia oraz oferty adopcji można znaleźć na Facebooku Adopciaki Kwidzyn